Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni
 

Msze św.

niedziele

kościół górny

godz.    9.30

            11.00 suma

            12.30,

            16.30,

            18.00,   

            19.30

kościół dolny

godz.   7.00

            8.00,

            10.00 harcerze

            12.00  dzieci


dni powszednie

kościół górny

godz.   6.00,

            6.45,

            7.30,

            8.15,

            16.30,

            18.00

  19.30 w I piątek
            miesiąca

  20.00 Msza św.
            Fatimska (13-go
            dnia każdego
            miesiąca)

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni

ul. Armii Krajowej 46,    81-365 Gdynia

tel. 58 661 51 92        e-mail: nspj@diecezjagdansk.pl

Niedziela, 21 września 2014


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Modlitwa za kapłanówhttp://www.kaplani.com.pl/modlitwa/modlitwa.html
Nauki przedślubneNAUKI_PRZEDSLUBNE.html

od IX do VI

      Obchody 100-lecia urodzin

      ks. Hilarego Jastaka

Galeria zdjęćhttp://diecezja.gdansk.pl/galeria?k=1947850

Ze strony

Archidiecezji Gdańskiej

diecezja.gdansk.pl

Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy.

Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: «Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam». Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej tak samo uczynił.

Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: «Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?» Odpowiedzieli mu: «Bo nas nikt nie najął». Rzekł im: «Idźcie i wy do winnicy».

A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: «Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych». Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: «Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty».

Na to odrzekł jednemu z nich: «Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?» Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi".   Mt 20, 1-16a

W środę 24 IX odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich ofiarodawców wspierających remont naszego kościoła

Pielgrzymka parafialna
Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę

do Sokółki, Suchowoli, Różanegostoku, Białegostoku oraz Gietrzwałdu w terminie 11- 12 października. Całkowity koszt pielgrzymki wynosi 230 zł.

Zapisy w biurze parafialnym.

Zapisy do I Komunii Świętej 
Trwają zapisy dzieci klas II z naszej parafii  do I Komunii Św. Zapisów można dokonać u s. Emanueli po Mszy św. dla dzieci lub w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania. Zapisy  trwają  do końca września.


Zapisy do bierzmowania
Trwają zapisy młodzieży z naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Zapisów dokonujemy również w biurze parafialnym ks. Zbigniew zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania  w niedzielę - 28.09.o godz. 9.00 w dolnym kościele natomiast ks. Andrzej w środę – 1 października o godz. 17.30

Wspólnota charyzmatyczna

Koinonia Jan Chrzciciel,

której duszpasterzem jest ks. Krzysztof Drews

zaprasza na koncert ewangelizacyjny

PIEŚNI CHWAŁY

w środę 24.09 o godz. 19.00

w dolnym kościele.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016.


Nasza Parafia pragnie włączyć się w organizację tego ważnego wydarzenia, tak aby móc przyjąć do naszych domów młodzież z różnych krajów. Każdego 26 dnia miesiąca po Mszy św. o godz.18.00 będziemy modlić się  przed Najświętszym Sakramentem o duchowe przygotowanie do tego  spotkania. Najbliższe spotkanie w ten piątek - zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich parafian.